newsWiadomość główna

WSJ: Apple pracuje nad elektrycznym samochodem

Wygląda na to, że na CarPlay nie kończą się motoryzacyjne zainteresowania Apple. Jak donosi The Wall Street Journal Cupertino pracuje nad własnym elektrycznym oraz potencjalnie autonomicznym samochodem.

Apple co prawda tradycyjnie nie komentuje plotek na temat produktów, które nie miały jeszcze swojej premiery, ale pewnym znakiem tego, że coś jest na rzeczy, są doniesienia na temat tego, że Cupertino intensywnie poszukuje nowych pracowników, którzy mają doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Według nowojorskiego dziennika, Apple zatrudniło już kilkaset takich osób, które pracują obecnie w tajnym laboratorium badawczym pod kierownictwem Steve Zadesky’iego, byłego inżyniera Forda. Podobne informacje opublikowały także Financial Times oraz Reuters.

Według dziennika projekt samochodu, który skrywa się obecnie pod nazwą „Project Titan” został zatwierdzony przez kierownictwo spółki ponad rok temu. Podobno przypomina on wyglądam miniwana, ale trudno powiedzieć ile z tego jest prawdą. Wiadomo natomiast, że obecnie w Apple pracuje około 50 osób, które w przeszłości pracowały w Tesla Motors. Większość z nich to inżynierowie specjalizujący się w mechanice, produkcji i robotyce. Choć prace nad elektrycznym samochodem Apple wydają się być kuszącym wyjaśnieniem takich decyzji kadrowych, firma może wykorzystać ich umiejętności również w innych projektach.

Jeśli doniesienia WSJ okażą się być jednak prawdą, na prezentację gotowego samochodu przyjdzie nam jednak najprawdopodobniej poczekać jeszcze sporo czasu.

Zdjęcie: Flickr/kevinthoule

podobne treści