biznes

WSJ: Amazon chce pod własnymi markami sprzedawać min. produkty spożywcze i pieluchy

W słynnym filmie „Fight Club” pojawia się scena, w której narrator, grany przez Edwarda Nortona, opisuje swoje uzależnienie od stylu reprezentowanego przez Ikeę. Możliwe, że gdyby David Fincher zdecydował się nakręcić ten sam film dzisiaj, za symbol totalnego kapitalizmu wybrałby Amazon, który pod swoją marką zamierza sprzedawać już chyba wszystko.

Jak donosi Wall Street Journal, największy na świecie sklep internetowy w najbliższym czasie zamierza wprowadzić do swojej oferty całą gamę nowych, należących do siebie marek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie chodzi o czytniki, serie wydawnicze, tablety czy kable USB, a o produkty spożywcze czy chemię gospodarczą. Pod nowymi markami (Wall Street Journal wymienia nazwy takie jak Happy Belly, Wickedly Prime czy Mama Bear) sprzedawane mają być takie produkty jak „orzechy, przyprawy, herbata, odżywki dla niemowląt, witaminy, pieluchy jednorazowe czy proszki do prania”. W ofercie mają zacząć pojawiać się już w tym miesiącu.

Według dziennika, towary te będą dostępne tylko dla subskrybentów usługi Amazon Prime, więc nam (przynajmniej na razie) nie grozi zamiana życia w katalog promocyjny Amazonu, ale biorąc pod uwagę, że już w ubiegłym roku kierowana przez Jeffa Bezosa firma postanowiła ułatwić zakupy codziennych produktów przy pomocy przycisku Dash, wiele osób zapewne uzna ofertę Amazonu za atrakcyjną. W końcu nie różni się ona aż tak bardzo do tego, co oferują inne sieci handlowe – produkty sprzedawane pod marką należącą do sieci są z reguły tańsze niż produkty konkurencji, co może być atrakcyjne dla klientów, a sieci sprzedaży mogą na nich zarabiać, ponieważ nie muszą martwić się o ich marketing.

Czy produkty spożywcze i chemia gospodarcza sprzedawane pod markami należącymi do Amazonu okażą się sukcesem? Najprawdopodobniej dowiemy się tego już niebawem.

Zdjęcie: Flickr/xsas

podobne treści