news

Wsiąkł HTV-2, wojskowy super-statek osiągający prędkość 20 Machów

Należący do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych naddźwiękowy Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2 zniknął z radarów po 9 minutach od swojego pierwszego próbnego startu. Nie wiadomo co się stało, ani gdzie się teraz znajduje.

Falcon miał docelowo lądować na wodach Pacyfiku po 30 minutach i 7600 kilometrach lotu… Stało się zupełnie inaczej. Johanna Spangenberg Jones z Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych (w skrócie DARPA) oświadczyła, że:

Wstępny przegląd danych wskazuje na to, że HTV-2 zakończył sukcesem swój lot w atmosferze z prędkością 20 Machów, po czym kontakt z nim się urwał. Następny lot jest planowany na rok 2011.

Sposób w jaki pani z DARPA wytłumaczyła zniknięcie statku-rakiety może świadczyć o niezwykłej tajności wszystkich informacji związanych tym projektem, jej wyjątkowo dobrym poczuciu humoru lub przejęciu samolotu przez siły wroga, na przykład, Obcych.

Naddźwiękowy statek został zbudowany przez firmę Lockheed Martin. Jego przeznaczeniem jest uderzenie w dowolny cel na Ziemi w przeciągu jednej godziny od startu. Jego przewaga nad „zwykłymi” rakietami dalekiego zasięgu, polega na niemożliwości bycia zestrzelonym przez systemy obronne wroga. O ile tylko wróg nie posiada rakiet latających z prędkością 30 Machów. [Jesus Diaz/giz, Physorg]

podobne treści

 • janwar

  Pewnie go talibowie ściągnęli ;)

 • nie.pod

  ruscy ukradli jeśli przelatywał nad nimi

 • asda

  jakies chłopy ruskie ukradły i na złom oddały pewnie

 • seeward

  z AK47 pewnie go zestrzelili :D

 • fewofmwoe

  „30 minutach i 7600 kilometrach lotu”. Czyli ponad 15 tys kilometrow na godzine? Nie za duzo troche?

 • mati22011995

  „fewofmwoe” prędkość 20 machów to około 22 tyśna godzine ; )

 • icarmal

  juz wiem co za ufo bylo ostatnio nad chinami :D