ciekawostkinews

Wojny patentowe: Nokia raz jeszcze wygrywa z HTC w Niemczech

Pora na krótkie doniesienia z patentowego frontu. Za nami kolejny rozdział długotrwałego sporu między Nokią i HTC. Niemiecki sąd w Mannheim przyznał rację Finom i orzekł, iż tajwańska firma faktycznie naruszyła ich patenty z zakresu automatycznej adaptacji urządzeń do starszych wersji sieci bezprzewodowych.

To kolejne zwycięstwo fińskiego giganta w sporze obejmującym swym zasięgiem kilkanaście rozpraw sądowych na terytorium USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Szczególnie ta ostatnia zdawała się być wyjątkowo przyjazna prawnikom Nokii. Poprzednie roszczenia, w sprawie których orzekały niemieckie sądy dotyczyły przesyłania informacji za pośrednictwem modułów Bluetooth i NFC oraz sposobu działania smartfona podłączonego do komputera poprzez złącze USB.

Tym razem – najogólniej rzecz ujmując – poszło o patent opisujący metodę komunikowania się nowych urządzeń ze starymi sieciami komórkowymi. W związku z jego naruszeniem, wszystkie smartfony HTC korzystające z zastrzeżonego rozwiązania Nokii zostaną wycofane ze sprzedaży na terytorium Niemiec. Przynajmniej do czasu wykupienia przez tajwańską firmę licencji na opatentowaną metodę Finów.

HTC zapewne spróbuje odwołać się od tej decyzji sądu.

Źródło: SlashGear.com

podobne treści