newssmartfony

Wojny patentowe: brytyjski sąd nakazał wstrzymanie sprzedaży smartfona HTC One Mini

Wojna między HTC i Nokią trwa w najlepszy. Jeden z najbrutalniejszych sporów w historii wszelkiego rodzaju roszczeń patentowych właśnie doczekał się finalizacji swego kolejnego epizodu. Brytyjski sąd przychylił się do wniosku fińskiej firmy i nakazał wstrzymanie sprzedaży smartfona HTC One Mini na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Zakaz wejdzie w życie już 6 grudnia i zgodnie z pozwem Nokii miał objąć także obecnego flagowca Tajwańczyków – smartfon HTC One. Nie stało się tak, ponieważ zdaniem sądu tak drastyczna decyzja poważnie odbiłaby się bieżącej kondycji firmy, która i tak zmaga się z różnymi problemami natury finansowej. Według obrony HTC – części do których roszczenia przedstawia Nokia nie mają rzeczywistego wpływu na kształt i wyniki sprzedaży smartfona One, co z kolei oznacza, iż zakaz jego sprzedaży byłby w tej sytuacji całkowitym nonsensem.

Sąd nie przychylił się do zdania Tajwańczyków i nakazał wstrzymanie importu urządzenia aż do ewentualnego odwołania. Możemy spodziewać się, iż w najbliższych dniach HTC odwoła się od obydwu wyroków.

Czekamy na dalsze rozstrzygnięcia.

Źródło: Engadget.com

podobne treści