newssmartfony

Wojny patentowe: amerykański sąd zirytowany postawą Apple i Google

Nawet sądy zdają się powoli tracić cierpliwość w związku z przedłużającą się sagą wojen patentowych między największymi, amerykańskimi gigantami rynku technologii. Jankeski sąd okręgowy wydał oświadczenie, w którym stanowczo potępił niechęć do kompromisu oraz ostatnie poczynania Apple i Google.

Sąd postanowił nie owijać w bawełnę i zarzucił obydwu gigantom egoizm oraz chęć wykorzystania ciągnących się procesów do darmowej promocji swojej firmy w opisujących ich konflikt mediach branżowych.

Obydwie strony nie wykazują żadnego zainteresowania w szybkim i skutecznym rozwiązaniu konfliktu, wykorzystując go w ramach własnej strategii biznesowej.

Ostro. Tym niemniej, irytacja sędziego nie wzięła się z kompletnej próżni. W trwającym od 2010 roku procesie pojawiło się już 180 pojedynczych zarzutów przeciwko obydwu firmom, które poprosiły ostatnio sędziego o… zredukowanie tej nieco przytłaczającej liczby. Zirytowany sędzia Scola postanowił nie spełniać tej prośby i nakazał firmom samodzielne, przynajmniej częściowe rozwiązanie zaistniałego problemu. Mają na to cztery długie miesiące.

Bez cienia ironii – strony proszą teraz sąd o posprzątanie powstałego z ich winy bałaganu. Sąd nie zamierza tego jednak robić.

A mnie coś się wydaje, że nie zamierzają robić tego także obydwaj giganci.

Źródło: Engadget.com/Źródło zdjęcia: ittechblog.pl

podobne treści