samochody

Włoskie auto z ekspresem do kawy w standardzie

Nowe Fiaty 500L, choć nie należą do najbardziej luksusowych samochodów, zostaną wyposażone w dodatek, który spodoba się większości zmęczonych długimi trasami kierowców – sprzęt do przyrządzania porządnego espresso. Co tam, kierowcy pokonujący krótkie trasy też nie będą narzekać!

Ekspres na pokładzie 500L to nie żaden „no name”, tylko sprzęt firmowany przez inną włoską markę, Lavazza. Jest to ekspres na kapsułki, dostępne także w Polsce A Modo Mio. Maszyna jest w pełni wkomponowana w wewnętrzne wyposażenie samochodu, a dokładnie w przegrodę między przednimi siedzeniami. Nic dziwnego, lepiej, by to właśnie kierowca miał pod ręką maszynę do dawkowania kofeiny.

Od razu pojawiły się głosy, że rozwiązanie przyczyni się do wypadków, ponieważ nie wszyscy posłuchają mądrej rady, by kawę przyrządzić na poboczu, i dopiero potem ruszać przed siebie. Podobne obawy wiązały się z Handspresso Auto, samochodowym ekspresem, który można dokupić do każdego auta. Dlatego Fiat zapowiada, że ekspres będzie mógł być uruchomiony tylko na postoju. Ciekawe, jak zostanie to rozwiązane, bo chyba nie przez konieczność wyłączenia silnika?

Sądzicie, że taki dodatek przysporzy Fiatowi klientów? [Gizmag, Fiat, CNN]

podobne treści