news

Windows Phone 8 we wszystkich smartfonach WP?


Prawdziwe pomieszanie z poplątaniem. Gdy już wydawało się, że aktualizacja Windows Phone OS 7 w bazujących na nim urządzeniach do jego najnowszej, nazywanej umownie „Apollo”, 8 wersji, prawie na pewno dojdzie do skutku, znienacka pojawiły się kolejne, całkowicie dementujące te przypuszczenia wieści.


By zachować odpowiednią kolejność zdarzeń i nie wprowadzać dodatkowego zamętu – najpierw – ewangelista Microsoftu, Nuno Silva, w wywiadzie dla portugalskiego serwisu Zwame oświadczył, że oprogramowanie wszystkich opartych na starszej wersji Windows Phone OS (7) urządzeń zostanie zaktualizowane do jego najnowszej, 8 odsłony, tak szybko, jak tylko będzie to technicznie możliwe. Na update, załapać miałbyby się nawet smartfony pierwszej generacji od LG i Samsunga. Absolutnie wszystko, co kiedykolwiek pracowało na 7-ce. Lub siódemce i pół.

I gdy już wydawało się, że sprawa jest w zupełności jasna i właściwie nie ma co już do niej wracać…

Zupełnie innymi wieściami podzieliły się z nami (rzekomo bardzo wiarygodne i bliskie Microsoftowi) źródła portalu The Verge, który opublikował na swoich łamach informację o tym, że update’u Windowsa Phone 7 do najnowszego Apollo… w ogóle nie będzie. Wcale. Jak podaje redakcja TV – zgadzałoby się to z donoszącym o tym samym, marcowym raportem Mary Jo Foley oraz z całkiem świeżym oświadczeniem samego Microsoftu, w którym oświadczył on, że: „Niedawno podaliśmy do publicznej wiadomości, że wszystkie dostępne dziś w naszym Marketplace aplikacje będą obsługiwane przez najnowszy Windows Phone OS 8. Poza tym, nie mamy nic więcej do dodania w tej sprawie”. Brzmi dość jednoznacznie, prawda?

Jeśli drugi, mniej optymistyczny wariant się potwierdzi, będzie to zła wiadomość dla wszystkich właścicieli smartfonów z Windowsem 7. Szczególnie dla tych, którzy weszli w ich posiadanie (nabywając np. najnowszą Nokię Lumia 900) stosunkowo niedawno. Cóż, pozostało nam tylko czekać na oficjalny, o ile jakiś w ogóle kiedykolwiek nastąpi, komunikat Microsoftu rozwiewający wszystkie nasze,  dość liczne wątpliwości w tej sprawie. Oby tylko wizja utraty części zysków z opartych na WP7 słuchawek nie przeszkodziła gigantowi w jego wygłoszeniu.

[engadget, pocketnow, the verge]

 

podobne treści