news

Windows Phone 8 nareszcie ogarnie wielordzeniowe procesory

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Windows Phone 8 będzie wspierać dwurdzeniowe procesory, wyświetlacze 720p i opcjonalną pamięć SD. Dorośli muszą być w końcu silni, prawda?

W gronie wspieranych przez najnowszy OS giganta z Redmond rzeczy znalazły się między innymi rozdzielczości WVGA, WXGA oraz tzw. „true 720p”. Co więcej, nowa platforma Microsoftu będzie w stanie obsłużyć dwu, cztero lub nawet, jak chwali się firma, 64-rdzeniowe procesory, a pamięć kontrolowanych przez nią urządzeń będzie można w końcu rozszerzyć kartami SD, które obok map i ekranu startowego stanowią jedną z najmilej widzianych nowości w WP8 (choć Apple ostentacyjnie je ignoruje, przykład Androida pokazuje, że Microsoft chyba nie mógł dłużej ich olewać). Z nieco mniej widocznych na pierwszy rzut oka rzeczy – w WP8 pojawi się także zwiększone wsparcie dla HTML5 i szybsza obsługa JavaScript.

Podsumowując – Windows Phone 8 pomału równa do bardzo wysokiego poziomu swoich największych konkurentów (a jednocześnie zaciekłych rywali) – iOS i Androida. Nie przegania ich i pewnie jeszcze długo tego nie zrobi, ale fani WP na pewno ucieszą się na wieść, że w coraz mniejszym stopniu od nich odstaje.

 

podobne treści