smartfonyWiadomość główna

Windows Phone 8: 2 nowe smartphone’y HTC

Jesień premier w pełni, dziś prezentacja nowych smartphone’ów HTC. I od razu niespodzianka.

HTC zaprezentowało dziś dwa smartphone’y z Windows Phone 8 o nazwie Windows Phone 8X i Windows Phone 8S. Jeśli już przy samych nazwach zaczęliście się zastanawiać o co właściwie chodzi, wyobraźcie sobie jak teraz musi się czuć kierownictwo Nokii. Jak donosi The Verge, HTC i Microsoft połączyły siły i to właśnie 8X ma stać się „twarzą” Windows Phone 8. Po raz kolejny Microsoft udowodnił, że swoich „partnerów” traktuje w sposób bardzo interesujący, ale to temat na zupełnie inny tekst.

Teraz skupmy się na specyfikacjach urządzeń, które nie odstają od tego co pokazała ostatnio konkurencja. Właściwie nowe telefony HTC, nie tylko pod względem podzespołów, są bardzo podobne do tego co pokazała ostatnio Nokia.

Mocniejszym z pary najnowszych smartphone’ów HTC jest właśnie Windows Phone 8X. Wyposażono go w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany 1,5 GHz, 1 GB RAM oraz ekran 1280 na 720 o przekątnej 4,3 cala, 342 piksele na cal. Wewnątrz obudowy znalazło się oczywiście miejsce dla całej litanii skrótów technologicznych. Jest więc LTE, NFC, dwie kamery (8 i 2 MP, ta pierwsza z możliwością nagrywania 1080p), bateria 1800 mAh, Beats Audio i 16 GB wbudowanej pamięci. Brakuje tylko bezprzewodowego ładowania i slotu kart pamięci. Całość zamknięta jest w kolorowej (a jakże) obudowie i waży tylko 130 gram.

Jego młodszym bratem jest HTC 8S. Smartphone wyposażono w mniejszy ekran Super LCD o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 800 na 400. W środku znalazł się też słabszy procesor Snapdragon S4 1 GHz, 512 MB RAM i jeden aparat 5 MP. W porównaniu do 8X wygląda to marnie, ale na pocieszenie pozostaje fakt, że ponieważ w telefonie zamontowano tylko 4 GB pamięci, HTC wyposażyło go w slot na karty microSD.

Oba telefony pojawią się na rynku w listopadzie, ich ostateczne ceny nie są jeszcze znane.

[HTC, The Verge]

podobne treści