biznesprogramy

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca

Irytujące powiadomienia, które pojawiły się niedawno na komputerach użytkowników Windowsa 7 i 8 nie pojawiły się przypadkiem – to część większej strategii. Microsoft zapowiedział właśnie oficjalną premierę systemu Windows 10.

Odbędzie się ona 29 lipca tego roku i od tego też dnia będzie możliwa aktualizacja starszych wersji systemu. Bezpłatna aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników będzie możliwa w ciągu roku od premiery, zajmować będzie ona około 3 GB, a wszystkie dotychczasowe dane mają zostać zachowane.

Windows 10 będzie dostępny w sześciu wersjach – dla użytkowników domowych, korporacyjnych i szkół w odmianach przeznaczonych zarówno dla klasycznych komputerów, jak i dla tabletów. Obecni użytkownicy systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8 będą mogli pobrać go za darmo, pozostali będą musieli oczywiście za niego zapłacić. Wersja Windows 10 Home będzie kosztowała 119 dolarów, za wersję Windows 10 Pro trzeba będzie zapłacić już 199 dolarów. Upgrade z wersji Home do wersji Pro kosztować będzie 99 dolarów.

Microsoft ma nadzieję, że w ciągu 2-3 lat Windows 10 trafi na co najmniej miliard maszyn. Jeśli tak stałoby się w rzeczywistości, byłaby to najszybsza recepcja systemu operacyjnego w historii firmy. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby firma zamierzała skupiać się na nowych urządzeniach i sprzedaży swojego systemu operacyjnego, dlatego Microsoft tak bardzo liczy na to, że szeroka baza dzisiejszych użytkowników Windowsa 7 oraz Windowsa 8 zaktualizuje swój system operacyjny.

podobne treści