krótka piłkanews

Windows 10 za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i Windowsa 8.1!

Wspaniała wiadomość dla osób wyczekujących debiutu kolejnego OS-u z Redmond. Amerykański gigant potwierdził doniesienia mediów i zapowiedział, że posiadacze urządzeń opartych na Windowsie 7, Windowsie 8.1 oraz Windowsie Phone 8.1, będą mogli dokonać darmowej aktualizacji tych OS-ów do nowego Windowsa 10!

Wdrożenie odmiennego modelu sprzedaży ma być swoistą odpowiedzią firmy na rosnącą fragmentację systemu, wynikającą z niechęci użytkowników do krytykowanego interfejsu Modern. Według Terry’ego Myersona z Microsoftu, bezpłatny update powinien skutkować uszczupleniem liczby PC-tów korzystających ze starszych wersji OS-u, a w konsekwencji doprowadzeniem do sytuacji, „w której pytania o to z jakiej wersji Windowsa korzysta użytkowników staną się bezzasadne”. Celem giganta jest ponoć osiągnięcie stanu, gdzie najnowszy wariant jego systemu będzie odpowiadać za znakomitą większość udziałów na rynku platformy.

Warunkiem skorzystania z darmowej aktualizacji OS-u jest przeprowadzenie jej przed upływem pierwszego roku po debiucie Windowsa 10. Nowy, wciąż testowy build systemu ma trafić do sieci już w przyszłym tygodniu, a jego pierwsza wersja dla smartfonów zostanie ponoć udostępniona chętnym już w lutym.

Na razie oczywiście nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się premiery komercyjnego wariantu Windowsa 10.

Źródło: Microsoft

podobne treści