programy

Winamp: „pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”

Pomimo tego, że AOL, aktualny właściciel Winampa, poinformował pod koniec listopada, że popularny niegdyś program do odtwarzania muzyki odejdzie ostatecznie na emeryturę 20 grudnia, Winamp nadal jest dostępny. Pojawiły się także plotki o możliwości sprzedaży odtwarzacza.

Po piętnastu latach istnienia Winamp miał kilka dni temu zniknąć z Internetu. Jednak pomimo wcześniejszych zapowiedzi program nadal jest dostępny do pobrania. AOL oficjalnie nie komentuje tego faktu, jednak należący do niego Techcrunch donosi, że trwają zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży Winampa innemu podmiotowi. Zakupem odtwarzacza zainteresowany jest podobno Microsoft.

Oczywiście na razie są to jedynie plotki, a umowa nie została jeszcze zawarta. Poza Winampem, Microsoft zainteresowany jest też podobno kupnem połączonego z odtwarzaczem Shoutcasta, który umożliwia strumieniowanie danych, na przykład audycji radiowych czy telewizyjnych.

Czy gigant z Redmond uratuje Winampa? Na pewno byłby to dobry dodatek do portfolio usług, które chce świadczyć Microsoft. Na razie jednak nic jeszcze w tej kwestii nie jest przesądzone.

podobne treści