film

Will Smith nie powróci w Dniu Niepodległości 2

Jeszcze w październiku studio 20th Century Fox miało nadzieję, że gwiazda pierwszej części Dnia Niepodległości powróci na drugą, jednak okazuje się, że sequel może i powstanie, ale bez udziału aktora. Deadline informuje, że Smith skontaktował się ze studiem i podziękował za ofertę.

Nie znaczy to oczywiście, że film nie powstanie. Jak pisaliśmy w wyżej załączonym tekście, Roland Emmerich kazał stworzyć dwie wersje scenariusza: w jednej zakładano, że Will Smith zgodzi się na wystąpienie w Dniu Niepodległości 2 oraz drugą, w którym aktora nie będzie.

Roland Emmerich ponownie zasiądzie za kamerą, a nad scenariuszem pracował wspólnie z Deanem Devlinem, producentem takich hitów jak Godzilla, pierwsza część Dnia Niepodległości czy Patriota. Później prace nad skryptem przejął James Vanderbiit, który stworzył dwie, zależne od zgody Smitha scenariusze. Film wejdzie do kin 1 lipca 2016, a dzień ten jest dla produkcji o tyle symboliczny, że był to również dzień premiery pierwszej części filmu, dwadzieścia lat temu.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści