krótka piłkanewssmartfony

WileyFox, czyli brytyjska odpowiedź na OnePlus

Rewolucyjny model sprzedaży smartfonów OnePlus to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych metod promowania marki na przepełnionym rynku gadżetów z Androidem. Taki tok myślenia zdaje się przyświecać szefostwu brytyjskiego producenta WileyFox, który zapowiedział wprowadzenie na rynek dwóch niezwykle tanich smartfonów dostępnych do nabycia w sieci.

Pierwszy z zaprezentowanych smartfonów, Storm, to gadżet kategorii premium, dorównujący najlepszym urządzeniom konkurencji i sprzedawany po cenie sprzętów ze znacznie niższej półki. W specyfikacji znajdziemy m.in. 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, ośmiordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 615, 20-megapikselową kamerę, 3 gigabajty RAM-u i 32 GB pamięci. Mimo tak imponującego zestawu podzespołów cena WileyFox Storm to zaledwie 199 funtów, plus koszt wysyłki do wyselekcjonowanego kraju.

Drugi ze smartfonów firmy, Swift, to skromniejszy członek duetu, wyposażony w słabszy, czterordzeniowy chip Snapdragon 410 (64 bit), 2 GB RAM-u, 5-calowy ekran HD, wymienialną baterię 2500 mAh, kamerę 13 MPx, 5-megapikselowy aparat do „selfiech” i gniazdo na karty micro SD. Podobnie jak produkty OnePlus, obydwa urządzenia pracują pod kontrolą tzw. Cyanogen OS, czyli systemu stanowiącego zmodyfikowaną wersję popularnego Androida.

Zgodnie z zapowiedziami WileyFox, smartfony Storm i Swift będą od tego tygodnia dostępne do nabycia online w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce. Zamówienia na tańszego z nich mają być zaś realizowane już od września, natomiast droższy dotrze do kupców dopiero w październiku.

Chętni do zaopatrzenia się w któryś ze smartfonów mogą złożyć zamówienie na oficjalnej stronie internetowej WileyFox.

Źródło: Engadget.com

podobne treści