news

Wikipedia wydała wreszcie własną aplikację na Androida

Wikipedia Komórka – tak właśnie została nazwana pierwsza, długo wyczekiwana oficjalna aplikacja wydana przez Wikimedia Foundation. Posiadacze Androidów w końcu otrzymali łatwy dostęp do darmowej encyklopedii zawierających ponad 20 milionów
artykułów.

Wikipedia dla Androida jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze, czyli właśnie taka, jaka powinna być aplikacja pomagająca szybko wyszukać informacje w Internecie. Zaraz po jej uruchomieniu zauważamy kolumny znane z wersji na stacjonarne przeglądarki: Wyróżniony artykuł oraz Aktualności. Nad nimi znajduje się pole, w które szybko możemy wpisać szukaną przez nas frazę.

Aplikacja zapewnia również dostęp do historii wyszukiwania oraz treści utworzonych w jednym z 280 obcych języków. Możliwe jest również stworzenie listy ulubionych haseł oraz ich autorów.

Zbierająca dobre opinie wśród dotychczasowych użytkowników aplikacja dostępna jest za darmo również w języku polskim. Znajdziecie ją tam, gdzie zwykle. ​[Android Market]

podobne treści

  • duda.kamil

    Nie rozumiem sensu pisania takich aplikacji skoro wiki posiada bardzo sprawnie działającą stronę dla urządzeń mobilnych.
    Jakie funkcje daję ta aplikacja których nie ma w wersji www? (czy może http://www.m ;-))