newssmartfonyWiadomość główna

Wiemy już ile trzeba będzie zapłacić za Huawei Ascend P1

Huawei AscenD P1 (pomału) dociera do Europy. Urządzenie, które zadebiutowało na swoim rodzimym rynku już w kwietniu tego roku, lada dzień ma pojawić się także w sklepach na naszym, ponoć Starym Kontynencie. Wiadomo już ile (mniej więcej) trzeba będzie za nie zapłacić.

Gwoli przypomnienia, Huawei Ascend P1 dysponuje (między innymi) 4,3-calowym wyświetlaczem super AMOLED (960×540), dwurdzeniowym procesorem OMAP 4460 Cortex (1,5GHz), 1-gigabajtem RAM-u i dwoma niezłymi – 8-mpix na odwrocie i 1,3-na czole – kamerami. Całość pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich i choć na pewno trafi do Europy – nie wiadomo czy kiedykolwiek zawita w nasze skromne, polskie progi (ale… w dobie internetu chyba nie ma co się tym zanadto przejmować). Pomimo rozmaitych zapowiedzi, nikt nie potrafił dotychczas powiedzieć ile trzeba będzie za niego zapłacić. Jak się okazuje, całkiem sporo. Ceny Huawei Ascend P1 w sklepach Amazon Germany i Unieuro Italy wahają się w okolicach 450 euro, co plasuje go w tej dziedzinie tuż obok przykładowego HTC One S.

Widać, że Huawei celuje naprawdę wysoko, próbując uczynić ze swojego flagowca równorzędnego rywala najpoważniejszych graczy na globalnym rynku. Tylko… czy nie trochę za wysoko?

[androidcentral]

podobne treści