news

Wiemy, ile kosztuje produkcja iPhone 4

W rozebranym najnowszym modelu telefonu Apple specjaliści z iSuppli znaleźli wiele znanych części i obliczyli, że produkcja egzemplarza z pamięcią 16 GB kosztuje 187,51 dolara. Czyli więcej niż koszt iPhone’a 3GS lub Droida od Motoroli. Cenę podwyższył szczególnie nowy wyświetlacz.

Ekran – prawdopodobnie produkcji LG – kosztuje 28,5 dolara, czyli znaczną kwotę. Droga jest też pamięć Flash 16 GB od Samsunga – kosztuje 27 dolarów. Procesor A4 od Samsunga, podobny do tego, jaki znajdziemy w iPadzie, kosztuje 10,75 dolara, a nowy żyroskop to koszt około 2,6 dolara.

Dodajmy do tego koszty pracy, transportu, marketingu, oprogramowania, a wyjdzie nam kwota znacznie przekraczającą 199 dolarów, czyli cenę iPhone’a 4 w abonamencie AT&T. A jednak firma na tym dobrze zarabia.

Oto pełny wykaz komponentów:

[Brian Barrett/giz, Businessweek, iSuppy, WM, tabela: iSuppy]

podobne treści

 • kabinial

  Przecież taki Apple nie zamawia komponentów z ceną hurtową tylko negocjują u samych producentów…

 • lestat230

  Jezeli dobze na tym zarabiaja to znaczy ze wiedza co robia zapewne duze zyski maja na oszczednosci skladania owych telefonow poniewaz w faxkomie w Chinach zarabia sie okolo 500 zł miesiecznie a jedna dniowka trwa 34 godziny czyli zysk jest ogromny.

 • gutomski

  to nie apple negocjuje w wytwórnią scalaków tylko ten maxcom czy jak tam oni się nazywają…

 • Krzysztof Przygoda

  Panowie laicy… ten biznes nie opiera się na zarobku ze sprzedaży srajfona, ale sprzedaży przez iTunes. Oddaliby go za friko, gdyby musieli, ale nie muszą bo gadżeciarze i tak zapłacą każde pieniądze.

 • scion

  Dokładnie, ten telefon to tylko narzędzie do zarabiania prawdziwych pieniędzy.
  Topowe aplikacje mają po kilkaset tysięcy ściągnięć na dobę:)