biznesgadżetynews

Wielki powrót Google Glass

W ubiegłym miesiącu Google wydało pierwszą od lat aktualizację oprogramowania dla Google Glass. Sugerowało to powrót okularów AR z Mountain View. I rzeczywiście, eksperymentalny dział X firmy Alphabet ujawnił dziś kolejną wersję Google Glass.

W odróżnieniu od wcześniejszych wersji, ta przeznaczona jest już właściwie tylko do rozwiązań biznesowych. Google Glass Enterprise Edition, bo tak nazywa się nowa wersja okularów Google, ma zapewnić znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu i zaoferować większe możliwości. Za to odpowiedzialny będzie nowy procesor Atom. Kamera urządzenia ma teraz 8 megapikseli, a nowy moduł Wi-Fi ma zapewnić bardziej niezawodne połączenie.

Jay Kothari, szef projektu Glass, wspomina także, że udoskonalona została też konstrukcja samych okularów, dzięki czemu mają być dużo wygodniejsze podczas długotrwałego korzystania z nich.

Szef projektu Glass pochwalił się też, że w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas których nie słyszeliśmy o projekcie, był on testowany w takich firmach jak DHL czy AGCO a obecnie z rozwiązania korzysta już ponad 50 przedsiębiorstw, między innymi Dignity Health, Boeing czy Volkswagen. W przyszłości liczba ta ma się zwiększyć.

Zdjęcia: Google

podobne treści