news

Większość posiadaczy PS3 i PSP planuje kupić PlayStation Vita

Najwyraźniej wiadomość o niepojawieniu się PlayStation Vita w tym roku pod choinkami nie zasmuciła graczy, ponieważ aż dwie trzecie z nich oświadczyło chęć wydania na nią niemałej ilości pieniędzy w przyszłym roku.

Serwis Digitimes powołuje się na przeprowadzoną w niejasnych okolicznościach ankietę, w której aż 63 procent posiadaczy konsoli PlayStation 3 oświadczyło chęć kupienia w przyszły mroku jej najnowszego, przenośnego brata. Sześciu z dziesięciu użytkowników PlayStation Portable najwyraźniej nie chciało okazać się graczami drugiej kategorii i również zapowiedzieli chęć kupienia jej następcy, PS Vita, przed sierpniem 2013 roku.

Jak te procenty będą przekładać się na ilość sprzedanych modeli najnowszej przenośnej konsoli Sony? Jeśli oświadczenia graczy okażą się prawdziwe, to sami posiadacze PlayStation 3 kupią 33 miliony PSV w 2012 roku. Ciekaw jestem, czy gracze w Europie równie chętnie wydadzą, w przeliczeniu na złotówki, niemal 1400 złotych na wersję konsoli z dostępną łącznością 3G, co ich koledzy ze Stanów i Japonii. Tam zakup sprzętu elektronicznego nie niesie ze sobą wyrzeczeń.

Sony zapowiedziało również wypuszczenie pierwszego kompletu wzbogacającego samą PlayStation Vita 3G o 4GB memmorkę, futerał i grę Little Deviants. Paczka ma kosztować 350 dolarów (lub euro) i być dostępna na tydzień przed oficjalną premierą konsoli w sklepach. [Digitimes]

podobne treści

  • krisss0

    Co znaczy ze futeral jest przenośny? To są jakieś nie przenośne ? Ja bym wolał przenośny… Chyba …… : )

  • Michał Szabłowski

    Faktycznie, trochę pokręciłem. Mam nadzieję, że teraz jest ok :)

  • norbvlo

    Dziekuje bardzo za granie na PSP(obojetnie z jakimi parametrami by bylo) bo dopoki nie bedzie mialo uchylnego ekranu tak jak DS to granie dluzej niz 30min bedzie wciaz bardzo dyskomfortowe szyja cala boli aaa podczas slonecznej pogody to juz calkiem porazka(wiem to z doswiadczenia bo mialem PSP):P