aplikacjesmartfony

Wiatraczek zamieni iPhone’a w stację pogodową

Wynalazcy, którzy nie mogą spać po nocach, rozmyślając o tym, do czego jeszcze można wykorzystać iPhone‚a, tym razem pomyśleli o surferach. Dla amatorów deski, a w szczególności kitesurferów, pogoda jest bardzo ważna, więc powinni zaplanować zakup niewielkiego wiatromierza Shaka.

Anemometr przyczepia się do iPhone‚a, który w ten sposób zaczyna pełnić funkcje przenośnej stacji meteorologicznej. Końcówka kabla akcesorium pasuje do wejścia do słuchawek w smartfonie. Wystarczy wgrać towarzyszącą wiatromierzowi aplikację, a program odczyta, poda i zapisze informacje na temat siły i kierunku wiatru oraz temperatury powietrza. Dane można przechowywać w pamięci smartfona, zamieszczać na portalach społecznościowych ku przestrodze lub dla zachęty innych surferów.

Sprzęt będzie sprzedawany za 60 dolarów, chyba że pomysłodawcom nie uda się przekonać do tego planu inwestorów. Obecnie przygotowywana jest wersja na iOS, ale podobno w przyszłości będą też wydania na Androida i Windows Phone.

iPhone Wind Meter Lets You Make Your Own Surf Forecasts

Budzi jednak wątpliwości fakt, że pomysłodawcy nie przypominają surferów. Na szczęście to pozory. [Shaka, OhGizmo!, Engadget]

podobne treści