film

Weinstein Company przedstawia plany na przyszłość. Sin City w formie serialu

Firma Weinstein skupi się od teraz zdecydowanie bardziej na telewizji. Studio posiada kilka tytułów typu Project Runway, jednak teraz studio chce zająć się bardziej skryptowanymi dramatami. Jednym z nich ma być spin-off nadchodzącego w kwietniu Sin City: A Dame to Kill For.

Aktualnie Weinstein Company pracuje nad kilkoma projektami, w tym zaplanowanymi na dziesięć odcinków Book of the Dead, detektywistycznej opowieści osadzonej w starożytnym Egipcie i Dziesięć Przykazań w takim samym formacie, których odcinki będą kręcili między innymi Wes Craven, Lee Daniels, Madonna i Ryan Coogler, mierząc się z przykazaniami przekazanymi przez Mojżesza. Obok tego, na zlecenie Netflix, firma stworzy serial o sztukach walki, Marco Polo, oraz miniserial Wojna i Pokój na podstawie książki. Jakby tego było mało, Weinstein Comapny poinformowało, że na potrzeby MTV zostanie stworzony serial w oparciu o sagę horrorów z serii Krzyk, którego pilot zostanie wyreżyserowany przez Wesa Cravena, a Frank Darabont planuje serial na podstawie Mgły Stephena Kinga.

Plany zapowiadają się ciekawie. A co, jeśli chodzi o Miasto Grzechu? Producentem serialu ma być Bob Weinstein, a całość tworzona będzie pod znakiem Dimension Films, jego firmy. Reżyserami, podobnie jak w przypadku filmów, będą Frank Miller i Robert Rodriguez. Film wchodzi do kin 22 kwietnia 2014 roku, a występują w nim Lady Gaga, Eva Green, Jessica Alba, Jamie Chung, Jaime King, Rosario Dawson, Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Josh Brolin, Mickey Rourke, Ray Liotta, Christopher Meloni, Stacy Keach i Jeremy Piven. Scenariusz został przygotowany przez Williama Monahana na podstawie komiksów Franka Millera, .

podobne treści