news

Wampiry kontra zombie

Wampiry i zombie, choć zaliczają się do tego samego gatunku postaci, bradzo się od siebie różnią. Teoretycznie to tylko postaci z horrorów, wytwory ludzkiej wyobraźni. Jednak wampirem i zombie może być każdy, nawet ty sam.

Jeśli lubisz kolor czerwony, jeteś kobietą i używasz czerwonej szminki, nosisz czerwoną bieliznę lub jesteś facetem i nosisz czerwone koszulki i krawaty – jesteś wampirem. Czerwień to kolor krwi, a wampir ją uwielbia. Jeśli wolisz stonowane kolory, zielenie, szarości i brązy to napewno zaliczasz się do zombich. To kolory rozkładającego się ciała a rozkład towarzyszy każdemu zombie.

Kolej na temperament. Jeśli jesteś powolny, raczej mało spontaniczny, najchętniej nie wychodziłbyś za często z domu i nie udzielał się zbyt aktywnie , a do tego jesteś podatny na wpływ innych – jesteś zombim. Zombie chodzą wolno i nie ulegają gwałtownym emocjom. Z grobów wyciąga je jedynie potrzeba zaspokojenia pragnienia, lub ktoś, kto nimi steruje. Jeśli jesteś bardzo aktywny, do celu
dążysz z dużą determinacją i dynamiką. Poruszasz się szybko i nie lubisz tracić czasu – jesteś wampirem, wampiry są szybkie i zwinne, agresywne w swojej żądzy krwi.

Wolisz noc czy dzień? Preferujesz nocne życie, za to śpisz długo w ciągu dnia? – To cecha wampira. Zombie mogą chodzić w dzień, więc jeśli wczesne wstawanie i ostre światło Ci nie przeszkadza, zaliczasz się do zombie.

Ostateczna diagnoza wymaga jeszcze kontroli uzębienia – jeśli Twoje kły (górne trójki) są ostre i wyraźnie różnią się od innych zębów, chyba nie muszę mówić, do jakiej grupy się zaliczasz. Jeśli jeszcze masz wątpliwości co do
swojej przynależności, odpowiedz na pytania:

Lubisz czosnek i cebulę? – wampiry nie lubią. Czasem czujesz się tak, jakbyś już nie żył? Nic Cię nie cieszy? – masz wiele wspólnego z zombie. Kiedy ktoś Cię zdenerwuje wolisz
spokojnie wytłumaczyć na czym polega problem, czy masz ochotę od razu rzucić mu się do gardła? Jeśli wybierasz drugą opcję, nie oszukasz natury – wampir to twoje alter ego.

Jeśli nie identyfikujesz się z wyżej podanymi cechami, nie przejmuj się, być może jesteś po prostu normalny. Jeśli jednak zauważasz pewne podobieństwa i niepokojące symptomy, pamiętaj – nie jesteś sam – jest nas więcej!

podobne treści

 • recenzent

  gdzie tu jakiś związek z technologią?
  jak macie pisać takie newsy, to już lepiej, żeby lądowały w koszu (;

 • digst

  recenzent, ty to chyba jesteś zombi, malkontenci to takie klasyczne zombiaki

 • Anonim

  @recenzent: Słaby z Ciebie recenzent skoro nie wiesz że Gizmodo to blog zarówno technologiczny jak i lifestylowy. :)

 • relogeiro92

  Wiecie co ja się poczułem inny xD nie pasuje ani na zoombie ani na wampira-a posiadam cechy wspólne jednego i drugiego… Wiem jedno do końca normalny to ja nie jestem… może jestem wilkołakiem :p