news

Walkman od Sony z Androidem, konkurencja dla iPoda?

iPod z iOS jest kompletnym centrum rozrywki – muzyka, filmy, Internet, aplikacje. Nowy Walkman od Sony może stać się dla niego konkurencją, a to wszystko za sprawą wgranego Androida.

Sony NW-Z100 to seria odtwarzaczy MP3 z zainstalowanym Androidem. Nie jest to okrojona wersja systemu, posiada Android Market. Dzięki temu empetrójka zyska dostęp do ogromnej liczby aplikacji, Internetu i oczywistych dla siebie funkcji – muzyki i filmów.

W środku urządzenia znajdziecie procesor Tegra 2 (2×1 GHz), 512 MB RAM-u, 4,3-calowy ekran, Androida 2.3 Gingerbread, Bluetooth, Wi-Fi i radio FM. Empetrójka została wyposażona w technologie poprawiające jakość dźwięku, zarówno w słuchawkach, jak i głośniku.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od grudnia w trzech wersjach: 16 (364 $), 32 (429 $) i 64 GB (563 $). [TechCrunch]

podobne treści

 • a

  designer-em tego……. czegos musialbyc sam Steve Wonder

 • Dominik Poplawski

  Po co dwie dachówki w kieszeni?!?! np desire hd i takie cudo :P Lepiej jeśli musimy już mieć super jakość muzy to nowego htc sensation (news wcześniej)
  Ja jestem za małymi mp3 odtwarzaczami jak np iPod shuffle

 • a

  Nie jestem fanem Apple, ale musze z doswiadczenia stwiedzic, ze po najlepszych Walkmanach SONY byl czas Discmanow roznych firm a w czasach MP3 ipod jest najlepszy. Shuffle oczywiscie.

 • dassa

  @a 19:31
  Mi się podoba, szczególnie wyprofilowane plecki jak znalazł do gier.

 • tomeksiema

  Ten walkman ma być konkurencją dla iPoda? Sorry, ale kupuję iPoda. Dlaczego? bo jest tańszy.

 • norbvlo

  Po co komu taki walkman za taka kase skoro niebawem wyjdzie PS Vita w porownywalnej cenie z ekranem OLED:P