biznes

W przyszłym oku Huawei sprzeda więcej urządzeń niż Apple?

Ilość jest jakością samą w sobie. To założenie pozwoliło pokonać III Rzeszę, pomoże też pokonać Samsunga? Huawei ma nadzieję, że tak. Ale na razie chińska firma zabiera się za Apple. I najprawdopodobniej wyprzedzi je już w przyszłym roku.

Oczywiście jeśli chodzi o ilość sprzedanych urządzeń, dział marketingu Apple nadal rozdaje karty, co pozwala Cupertino przyklejać takie a nie inne ceny na produkty z jabłuszkiem. Ale jednak, jeśli o ilość sprzedanych urządzeń, Huawei depcze Apple po piętach. W ubiegłym roku nawet wyprzedziło Apple pod tym względem, jednak prowadzenie było chwilowe.

Okazuje się jednak, że od stycznia tego roku Huawei odnotowuje ogromny wzrost sprzedaży smartphone’ów i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku sprzeda ich ponad 200 milionów, czyli około 50 milionów więcej, niż w roku ubiegłym.

Tymczasem Apple w ubiegłym roku sprzedało niecałe 216 milionów smartphone’ów, a bieżąca sprzedaż powinna być niższa, co daje chińskiej firmie, która w pierwszej połowie tego roku sprzedała już ponad 100 milionów urządzeń, nadzieję na to, że swoimi wynikami sprzedaży w tym roku zbliży się do Cupertino.

Jeśli ten trend się utrzyma, a na razie nic nie wskazuje na to, by miał się on zmienić, Huawei będzie sprzedawało więcej smartphone’ów niż Apple już od przyszłego roku. Do wyprzedzenia zostanie wtedy „tylko” Samsung.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści