news

W jakim czasie haker złamie twoje hasło?

6 znaków w twoim haśle to jedyne 10 minut roboty dla hakera. W tym czasie zdąży je złamać i dostać się do twoich kont. Jak to wygląda z wielkimi literami, cyframi i różną długością haseł?

Dodanie wielkiej litery parokrotnie wydłuża czas potrzebny na złamanie hasła, dodanie cyfr lub znaków specjalnych przy 9-znakowym haśle praktycznie uniemożliwia włamanie. A jak wy chronicie swoje konta? Sprawdźcie w poniższej tabelce:

[BusinessWeekNeatorama]

podobne treści

 • aegjo

  co za debil to pisał, raz że bruteforce po http zajmie ZNACZNIE więcej czasu bo dochodzą ogromne opóźnienia w odpowiedzi serwera (w porównaniu np. do czasu generowania kolejnej kombinacji hasła) a dwa że każdy normalny dostawca poczy czy innych usług zablokuje IP atakującego/atakowane konto albo wyświetli przy logowaniu CAPTCHE (jak google) po kilku(nastu) próbach złego logowania więc faktycznie złamać 6 znakowe hasło do poczty słownikowo czy nawet brute forcem to nie 10 miunt.

 • Gonzalez

  Zgadzam się z aegjo. Dodatkowo powiem, że lepiej użyć ciągu przypadkowych znaków niż wyrazów (odpada metoda słownikowa). No i nie hackerzy tylko crackerzy (wbrew pozorom to duża różnica).

 • Anonim

  E tam przypadkowych. Wymyślamy sobie zdanie i wpisujemy pierwszą literkę z każdego słowa (ew 2 jak zdanie bardzo krótkie) uzyskując w ten sposób mocne i łatwe do zapamiętania hasło (ważne, jak będzie zapisane np na kartce to nie ma większego sensu). Od razu można je wzbogacić o cyfry , duże litery (nazwy własne) i znaki specjalne.

 • sebastianp

  A kto powiedział że łamanie hasła odbywać się będzie przez http ?

 • michal9393

  200_i7C320

 • wed

  debilny artykuł rodem z wp.pl. jak czytam takie wypociny to jestem za cenzurą.