wtf

W jaki sposób nie przenosić 94 iPhone’ów przez granicę

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób przenieść przez granicę 94 iPhone’y? Nie? W sumie nic dziwnego. Istnieją jednak kraje, w których zagadnienie to jest traktowane całkiem poważnie. Na przykład w Chinach.

Choć obecna generacja smartphone’ów z jabłuszkiem jest dostępna w Chinach już od jakiegoś czasu, szmugiel urządzeń, których jeszcze nie tak dawno temu nie można było tak łatwo kupić w Państwie Środka, nadal kwitnie tam w najlepsze. Bardzo często dotyczy on kradzionych urządzeń, a osoby zajmujące się przewożeniem ich przez granicę, najczęściej pomiędzy Hongkongiem a Chinami, stosują różne triki, które mają zmylić celników.

Niestety nie wszystkie działają. Przekonał się on tym pewien młody mieszkaniec Hongkongu, który został zatrzymany niedawno przez chińskich celników. Uwagę funkcjonariuszy na przejściu granicznym pomiędzy byłym terytorium Wielkiej Brytanii a Chinami, zwróciły nienaturalne ruchy młodzieńca, który wyglądał jakby pod ubraniem ukrywał zbroję płytową. I rzeczywiście, znajdowała się tam swego rodzaju zbroja, wykonana jednak z 94 iPhone’ów 6 oraz iPhone’ów 6 Plus…

Zdjęcie: Sina news

podobne treści