grynews

W co warto zagrać na iPadzie?

Pierwsza myśl po odpaleniu iPada: „W co by tu zagrać”? Przedstawiamy naszych faworytów.

Oto dziesięć gier, które powinieneś wypróbować na iPadzie. Są (w najgorszym wypadku) tanie, mają śliczną grafikę oraz grywalność, która wciąga jak bagno.

What to Play On Your iPadFieldrunners: To ta sama gra, która jest dostępna na iPhone, lecz z rozdzielczością dostosowaną do wielkości iPada. Gra jest płynna, kolorowa oraz bardzo miodna. Do ściągnięcia za 8 dolarów.

What to Play On Your iPadGeometry Wars: Jest równie grywalna, co wersja na Xboxa, jest jednak słabiej dopracowana graficznie niż wersja na konsolę. Sterowanie jest rozwiązane w ciekawy sposób, jednak „profesjonalistom” może uniemożliwić grę na najwyższym poziomie. Kosztuje 10 dolarów.

What to Play On Your iPadFlight Control HD: W tej grze należy tak pokierować lotem samolotu (wodząc palcem po ekranie), aby ten nie zderzył się w powietrzu z innym statkiem. Została rozszerzona (w porównaniu z wersją na iPhone) o nowe samoloty, większą przestrzeń do gry (oczywista oczywistość) oraz możliwość gry z kolegą na jednym ekranie lub za pośrednictwem Wi-Fi. Robi wrażenie (cena również: tylko 5 dolarów).

What to Play On Your iPadCommand & Conquer: Red Alert: Najklasyczniejszy RTS wszech czasów, wzbogacony o widok 3D oraz sterowanie dotykowe. Poruszanie się po mapie jest bardzo dobrze zaprojektowane: wygodne i intuicyjne. Niezły początek, jak na pierwszy RTS na iPad.

What to Play On Your iPadMirror’s Edge: Gdy debiutowała na konsoli poza dużym zachwytem wywoływała również zawroty głowy. Wersja na iPad jest platformówką, przez co traci trochę na grywalności. Na szczęście tylko trochę. Koszt: 13 dolarów.

What to Play On Your iPadNFS: Shift: Jeśli chcesz poczuć klimat 3D na iPadzie, to powinieneś zacząć od tej gry. Grafika została znacznie ulepszona w porównaniu z wersją na iPhone, do tego sterowanie samochodem wciśnie cię w fotel na długie godziny gry. 15 dolarów, ale warto.

What to Play On Your iPadWords with Friends: Scrabblopodobna „Words with friends” pozwoli ci na prowadzenie 20 partii jednocześnie (w czasie rzeczywistym lub spowolnionym tempie) ze swoimi przyjaciółmi. Gra idealnie pasująca do kanapowego charakteru iPada.

What to Play On Your iPadLabyrinth 2 HD: W porównaniu z wersją na iPhone, Labirynth 2 HD ma trzeci wymiar i (tak, znowu) większe pole, po którym możemy błądzić. 8 dolarów.

What to Play On Your iPadCogs: Puzzle 3D, w których wykorzystujesz ogromne ilości sprzętu do skonstruowania najróżniejszych maszyn. Coś dla fanów The Incredible Machine oraz darmowych gier (w wersji Lite).

What to Play On Your iPadX-Plane: Oto prawdziwy symulator lotów: nie chodzi w nim o zdobywanie kolejnych punktów, lecz o zwiedzanie przestworzy. Do tego dochodzi mnóstwo samolotów, krajobrazów oraz poprawiona grafika (w stosunku do iPhone’a). Koszt: 10 dolarów.

podobne treści

  • Maciej Czerniawski

    Jeśli Mirror’s Edge było strzelaninką, to FIFA była symulatorem szachów podwodnych.

  • Anonim

    no Faith bez dwóch zdań jest wystrzelaninkowa! ;) :)