wynalazki

Vivo jednym z pierwszych producentów, który wykorzysta czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem

Kilka dni temu Synaptics zaprezentowało czytnik linii papilarnych, który może zostać umieszczony pod ekranem smartphone’u. Nie musieliśmy czekać długo na pierwszego producenta, który zamierza zastosować go w swoich urządzeniach. Będzie to chińskie Vivo.

Zaprezentowany w tym tygodniu przez Synaptics moduł Clear ID FS9500 szybko przyciągnął uwagę producentów. Nic dziwnego, pozwoli on bowiem na umieszczenie skanera linii papilarnych pod ekranem. Dzięki temu będzie można odblokować urządzenie po dotknięciu konkretnego miejsca na wyświetlaczu, a nie dodatkowego elementu na obudowie. Jednym z pierwszych producentów, który zamierza zastosować to rozwiązanie w swoich urządzeniach, jest chińskie Vivo.

Analityk Patrick Moorhead, na łamach Forbes, opisał swoje doświadczenia z testów jednego z prototypów Vivo, w jakich miał możliwość niedawno uczestniczyć. Prototyp ten wyposażony był w zaprezentowany niedawno moduł zamontowany pod ekranem. Według niego, rozwiązanie działa bardzo szybko i sprawnie.

Oczywiście można spokojnie założyć, że Vivo nie jest jedynym producentem, który zainteresowany jest nowym modułem, a Synaptics zapewne pokazało swój nowy moduł wielu producentom zanim oficjalnie się nim pochwaliło. Ponadto firma już wcześniej pracowała nad podobnymi rozwiązaniami, ale nie działały one najlepiej. Trudno więc stwierdzić, czy urządzenia chińskiej firmy będą pierwszymi urządzeniami tego typu, które pojawią się na rynku, ale na pewno będą jednym z pierwszych.

Zapewne w tym roku już nie doczekamy się urządzeń wyposażonych w czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem, ale można spodziewać się, że zaczną pojawiać się w pierwszej połowie przyszłego.

Zdjęcie: Twitter/Patrick Moorhead

podobne treści