krótka piłkanewssmartfony

Verge: Microsoft blokuje możliwość zmiany domyślnej wyszukiwarki w nowych smartfonach Lumia

Gigant z Redmond zamierza zmusić użytkowników swych najnowszych telefonów do porzucenia usług oferowanych przez konkurencję. Jak informuje portal The Verge, Microsoft zablokował możliwość zmiany domyślnej wyszukiwarki internetowej w najnowszych smartfonach z serii Lumia.

Według informacji portalu, nowe urządzenia z tej rodziny, a zarazem pierwsze, które ukażą się na rynku pod wyłączną kontrolą Microsoftu – Lumia 630 i Lumia 930 – trafią do sklepów w wersjach pozbawionych możliwości zamiany Binga na inną wyszukiwarkę internetową, jak choćby Google. Posiadacze starszych Lumii, wprowadzanych do sprzedaży jeszcze w czasach względnej niezależności Nokii, mogli wybrać odpowiadającą im usługę za pośrednictwem zaawansowanych ustawień przeglądarki Internet Explorer w Windowsie Phone 8.0. Zgodnie z doniesieniami The Verge, wolność ta nie będzie jednak udziałem nabywców nowszych smartfonów firmy.

Ruch ten wydaje się nam o tyle dziwaczny i chyba niepotrzebny, że nawet najwięksi konkurenci Microsoftu zezwalają użytkownikom na wybranie odpowiadającej im wyszukiwarki. Posiadacze urządzeń opartych zarówno na Androidzie, jak i iOS mogą swobodnie zdecydować czy pragną korzystać z usług Google, Yahoo czy też Binga. Niestety, wszystko wskazuje na to, że utrzymująca się dominacja ofert konkurencji Microsoftu, skłoniła giganta do wykonania tego rodzaju posunięcia. Cóż, najzwyczajniej w świecie – szkoda.

Zgodnie z aktualizacją artykułu The Verge –  blokada nie dotyczy podobno przynajmniej kilku europejskich wariantów tych smartfonów dedykowanych konkretnym operatorom komórkowym.

Źródło: The Verge via Gizmodo.com

podobne treści