news

Valve zapowiada własny system VR

Choć oficjalna premiera Steam Machines przesunięta została dopiero na ten rok, Valve nie rezygnuje ze swojego zaangażowania w sprzęt przeznaczony dla graczy. I wszystko wskazuje na to, że kolejny będzie związany z Virtual Reality.

Co prawda jeszcze jakiś czas temu Valve twierdziło, że nie jest zainteresowane rozwojem własnej technologii VR, ale wygląda na to, że podejście firmy się zmieniło. Na stronach Valve pojawiła się interesująca informacja – firma zapowiada, że podczas zbliżającego się Game Developers Conference zaprezentuje „wcześniej nie zapowiadany system sprzętowy SteamVR”.

Na razie trudno powiedzieć, co Valve trzyma w rękawie. Wiadomo, że w przeszłości firma eksperymentowała z technologią VR, ale po nawiązaniu dość ścisłej współpracy z producentami gogli Oculus Rift wydawało się, że eksperymenty te zostały zawieszone. Czyżby kupno Oculus VR przez Facebooka namieszało w planach Valve do tego stopnia, że firma postanowiła jednak zająć się pracami nad własnymi goglami VR?

Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że podczas prezentacji Valve na GDC, oprócz własnego systemu VR, firma pokazać ma także najnowszą i, miejmy nadzieję, już finalną wersję Steam Controllera. Valve zapowiada także premierę „nowych urządzeń przeznaczonych do pokoju dziennego”, co może, ale nie musi, wskazywać na to, że program Steam Machines ruszy już oficjalnie. Informacje są więc zdawkowe, ale na szczęście nie będziemy musieli długo czekać by poznać więcej szczegółów na temat tych projektów – GDC rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu.

podobne treści