biznesgrynews

Valve przekłada premierę własnych Steam Machines na przyszły rok

Premiera zapowiedzianych we wrześniu ubiegłego roku Steam Machines trochę się opóźni. Valve oświadczyło wczoraj, że zarówno samo urządzenie, jak i Steam Controler pojawią się dopiero w 2015 roku.

Valve tłumaczy, że opóźnienie spowodowane jest chęcią dopracowania finalnego produktu – jak czytamy w poście opublikowanym wczoraj na stronach Steama, Valve otrzymało od testerów „tony użytecznego feedbacku”, który firma zamierza wykorzystać do tego, by ulepszyć zarówno kontroler, jak i projektowane przez siebie Steam Machines.

Niestety Valve nie sprecyzowało, czy opóźnienie wpłynie w jakiś sposób datę wydania opartego na Linuksie SteamOS, na razie nie wiadomo też, jak decyzja o przełożeniu premiery kontrolera przełoży się na plany pozostałych 14 firm zaangażowanych w projekt Steam Machines, które miały sprzedawać zaprojektowane przez siebie Steam Machines wraz z nim. Przykładowo Alienware, jeden z partnerów sprzętowych Valve, planowało na przykład wypuścić na rynek swoją wersję Steam Machines już we wrześniu tego roku.

podobne treści