gadżetynews

Valve prezentuje ostateczną wersję pada Steam Controller

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas GDC 2015 Valve zaprezentowało także ostateczną wersję pada Steam Controller. Na półkach sklepowych urządzeni ma pojawić się pod koniec roku.

Valve kilkukrotnie modyfikowało już wygląd swojego kontrolera, kilkukrotnie też zmieniały się przewidywane daty premiery urządzenia. Finalna wersja została jednak pokazana w tym tygodniu.

Jeśli chodzi o wygląd gamepada nie ma większych niespodzianek – choć urządzenie różni się od wcześniejszych wersji, wygląda jak pad, którego zdjęcia wysiekły niedawno do Sieci. W stosunku do wcześniejszych projektów Steam Controller wzbogacony został o analogową gałkę, wygładzono prawy touchpad, na lewym natomiast znajduje się krzyżak. Urządzenie wyposażono także w cztery przyciski główne, przyciski boczne oraz panel na spodzie, który obsługiwany jest środkowym palcem prawej lub lewej ręki.

Valve dużą wagę przykłada do możliwości konfiguracji poszczególnych przycisków. Podczas prezentacji prasowej dziennikarze mieli okazję przetestować jak Steam Controller sprawuje się w takich grach jak Counter-Strike: Global Offensive czy The Talos Principle. W przypadku tej pierwszej produkcji urządzenie zostało skonfigurowane w taki sposób, że z powodzeniem mogło zastąpić przyciski WSAD i myszkę.

W sklepach urządzenie pojawi się w listopadzie i będzie kosztowało 50 dolarów.

podobne treści