designnews

Uwierzycie, że to radio od Sony to nowość na rynku?

Model XDR-S16DBP nie łączy się z iPodem ani nie ma ekranu dotykowego. Oferuje za to klimatyczny design i obsługę DAB +, czyli najnowszego standardu transmisyjnego radia cyfrowego. DAB + jest dostępny np. we Włoszech i Szwajcarii. Zapewnia szerszy wybór stacji i lepszą jakość dźwięku.

XDR-S16DBP obsługuje także radio FM i DAB, łatwo w nim zaprogramować 10 stacji cyfrowych i 10 kanałów FM.

Odbiornik wyróżnia się drewnianą obudową, która ma nawiązywać do złotych lat radia i zapewniać wygodę użytkowania. Informacje o stacji i programie odczytamy na szerokim wyświetlaczu LCD. Jeśli mamy tendencję do zasypiania przy dźwięku radia, warto skorzystać z funkcji ustawiania czasu wyłączenia. Jack do słuchawek umożliwi słuchanie radia bez narażania się na kłótnie z rodziną.

Producent nie podaje na razie ceny. [Technabob, Sony]

podobne treści

 • mercedesklasys

  o rety -ale nowość – od kilku lat mam tuner radiowy Cambridge Audio z FM i DAB…

 • ktos

  ale co z tego że obudowa z drewna jak w środku cieniutka elektronika która siada po paru miesiąchach/latach, kiedyś (za moich czasów ) to były porządne odbiorniki drewniane, lampowe lub nowsze ale za to przetrwały do dziś (30/40 lat) i mają się świetnie, jeno co wywalało to wewnętrzne korki, dziś tylko ekonumia ważna i piniondz :)

 • suprboar

  Cambridge Audio ma DAB ale nie DAB+ który jest najnowszym standardem… Denon też miał tunery z DAB dobre kilka lat temu. Jednak na chwilę z DAB+ jest bardzo nie wiele urządzeń na rynku (wartych uwagi). Z drugiej strony z tego co wiem w Warszawie już jest nadawanych około 10 stacji w DAB+. Ponoć niektóre dają super jakość w kodowaniu AAC+…

 • Zbigniew Tomicki

  Na allegro widzialem za 170pln.