news

Usypane przez Arabów wyspy wracają tam, gdzie ich miejsce

Niemożliwe! Stworzone przez człowieka wyspy znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wracają tam, skąd przyszły: na dno. Morze zaczyna się upominać o piasek, który mu skradziono do usypania domów dla najzamożniejszych osób na świecie.

Portal Inhabitat tłumaczy, że zespół wysp nazwany ze względu na ich położenie „The World” i będący spełnieniem marzeń dla krezusów chcących posiadać własną wyspę, zaczyna być podmywany i zwyczajnie zdmuchiwany przez siły przyrody. Morze chce uzupełnić brakujący w nim piasek w najprostszy z możliwych sposobów – zabierają go z powrotem człowiekowi.

Oto, jak miał wyglądać idealny „Świat”:

Na obrazku widać zarysy kontynentów, na których swoje domy mieli postawić przyszli właściciele wysp. Ciekawe, wyspy należącego do którego z kontynentów były najdroższe… Teraz to już nieistotne!

Wyspy niebawem kompletnie rozpłyną się pod powierzchnią wody. Powinno to być nauczką dla wszystkich tych, którzy chcą poprawiać, i tym samym walczyć z siłami przyrody. Powinni zapamiętać, że nie wystarczy jedynie stworzyć, lecz również umieć utrzymać tego typu „budowle”. Niech następnym razem spróbują usypać wyspy ze złota – jego im nie brakuje. [Inhabitat]

podobne treści

  • seur

    Nawet jednego źdźbła trawy na nich nie widać. Co się dziwić, że je zdmuchuje.

  • Łukasz Michliński

    Chińczycy gdy budowali nową wyspę na swoje lotnisko w Hongkongu użyli skał – do tej pory się nie rozpłynęło.

  • dfgsedgse

    nooo tych wysp tam trochę mają, i resztę nie zdmuchuje, wręcz odwrotnie całkiem dynamicznie się je urbanizuje.