internettutorialeWiadomość główna

Usuń historię wyszukiwania zanim Google wprowadzi nowy regulamin (to b. łatwe)

google history

Pierwszego marca Google wprowadzi nową, jednolitą politykę prywatności, która będzie miała wpływ na twoje dane zbierane przez Google do tej pory oraz w przyszłości. Dotychczas twoja Historia online (Google Web History), czyli rejestr wyszukiwanych fraz oraz odwiedzanych stron, była oddzielona od innych produktów Google. To zabezpieczenie było wyjątkowo ważne, bo wyniki wyszukiwania mogą ujawniać bardzo wrażliwe informacje na wasz temat, łącznie z faktami o miejscu zamieszkania, pracy, wieku, orientacji seksualnej, religii, problemach zdrowotnych i dużo więcej.

Jeśli chcecie powstrzymać Google przed połączeniem waszej historii wyszukiwania i odwiedzanych stron z danymi zbieranymi przez inne produkty, jak YouTube czy Google Plus, możecie być zainteresowani usunięciem wszystkich elementów z Web History oraz zatrzymać ją w przyszłości.

Oto jak możecie to zrobić:

 1. Zalogujcie się do Google

g1

2. Przejdźcie do https://www.google.com/history

g2

3. Kliknijcie “Usuń całą Historię online”

g3

4. Kliknijcie OK.

g4

Usunięcie historii sprawia, że usługa jest automatycznie wstrzymana i pozostanie wyłączona do momentu, gdy zechcecie znowu ją uruchomić.

Pamiętajcie, że nawet wyłączenie Historii Online nie powstrzyma Google od zbierania i przetrzymywania tych informacji oraz używania ich dla wewnętrznych celów. Nie zmieni też faktu, że wszystkie informacje przetrzymywane przez Google mogą zostać udostępnione w celu egzekwowania prawa (np. policji).

Włączona Historia online sprawi, że te dane będą przetrzymywane przez nieokreślony czas, wyłączona oznacza, że będą częściowo anonimizowane po 18 miesiącach, a niektóre ich wykorzystanie, np. w spersonalizowanych wynikach wyszukiwania, nie będzie możliwe. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ograniczyć informacje, które przechowuje o tobie Google, nadal aktualne są rady zawarte w białej księdze Electronic Frontier Foundation: Six Tips to Protect Your Search Privacy.

Jeśli macie kilka kont Google, potrzeba będzie wykonać powyższą operację na każdym z nich.

[Deeplinks blog]

podobne treści

 • Norbvlo

  Heh i wcale nie trzeba bylo podpisywac ACTA wielkie korporacje same beda nas kontrolowac:P

  • isaluch

   Przed ACTA też kontrolowało.

 • Ssss

  a jak nie mam konta google? to jak mam to zrobić , czy to jest tylko dla użytkowników google + ?

  • bciszewski

   Jak nie masz konta, to cie problem nie dotyczy. Google zbiera dane o twoim wyszukiwaniu ale sila rzeczy anonimowo, co i tak moze byc niepokojace

   • Gostek

    jeżeli masz stałe IP to (nawet gdy nie jesteś zalogowany) wyszukiwarka google personalizuje wyniki wyszukiwania, biorąc pod uwagę co wcześniej było wyszukiwane z tego IP (czyli… czym się wczesniej użytkownik tego IP interesował i co mogłoby mu się ewentualnie przydać).

    Pierwsza strona wyników wyszukiwania może wyglądać inaczej na innym komputerze.

 • juxx

  Dragami nie handluje, pedofilem nie jestem w polityke sie nie bawię, jestem zwykłym szarym obywatelem. W góglu szukam zwykłych informacji na przeciętne tematy. Takich jak ja jest miliardy a info czego szukam w sieci może być jedynie brane do statystyki, bo po co innego.

  • Me

   Po spersonalizowaną reklamę..  Byłeś na stronie jakiegoś hotelu? Zasypią Cię reklamami hoteli i turystyki. Wchodziłeś do apteko online? To masz przed sobą zalew informacji, reklamowej rzecz jasna, na temat rozmaitych produktów „zdrowotnych”.. Itd…

   • konole

    O, jaka szkoda, że używam AdBlocka.

 • Ananas-ban

  A Mi wyskoczyło tylko takie coś…

  http://www.imagebam.com/image/7cf1e2176682078

  Więc chyba zawsze miałem wyłączoną tą usługę. Czy może się mylę ?

  • bciszewski

   Najwyraźniej była wyłączona, nie wiedzieć czemu, bo defaultowo jest „on”. Sam się zdziwiłem, że mam takie narzędzie, nawet przez chwilę się zawahałem, czy nie będzie dla mnie przydatne, ale nie, dziękuję.

  • TehGladiator

    Ja też miałem odrazu wyłączone. Pewnie Google uznało że nie warto mnie szpiegować :D

  • Arek Gmurczyk

   U mnie było identycznie

 • etam

  nigdy tego nie włączałem :)

 • Wempajer

  nie chce mi sie!!

 • Edwadwawa

  w co się te google bawi? to jest bezczelne