bizneskrótka piłkanews

USA: władze zatwierdziły przejęcie Oculus VR przez Facebooka

Dokonało się. Wszystkie znaki na niebie i ziemi, że w przeciwieństwie do Microsoftu, społecznościowy kolos nie będzie miał większych problemów z domknięciem głośnej transakcji przejęcia innej firmy technologicznej. Jak kilkanaście godzin poinformowała agencja Reuters, amerykańskie władze wydały oczekiwaną zgodę na przyklepanie zakupu Oculus VR przez Facebooka.

Opiewająca na 2 miliardy dolarów transakcja była w ostatnim czasie poddawana szczegółowej analizie przeprowadzonej przez amerykański Departament Sprawiedliwości oraz Federalną Komisję Handlu, które sprawdzały czy zaproponowana przez strony umowa nie stanowi naruszenia przepisów antymonopolowych obowiązujących na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wydanie zgody na przeprowadzenie zakupu oznacza, że „platforma jutra” Facebooka już niebawem stanie się jego fizyczną własnością, a biurokratyczne zmagania firm ograniczą się zapewne do stemplowania wewnątrz-firmowej korespondencji.

Obydwie strony mają nadzieję, że oficjalne domknięcie transakcji nareszcie pomoże im w przyspieszeniu prac nad długo zapowiadanym, komercyjnym wariantem gogli Oculus Rift. Jeśli wsparcie internetowego kolosa okaże się tak znaczące jak obiecywano, raczej nie powinniśmy się martwić o dalsze losy tego urządzenia. Oby tylko obu firmom udało przekonać pozostałych deweloperów do nie obierania drogi, którą podążył twórca Minecrafta, obawiający się podejmowania się jakiejkolwiek współpracy z Facebookiem.

Źródło: Engadget.com

podobne treści