news

Unia zakaże korzystania z komórek lub Wi-Fi w szkołach?

Radzie Europy został przedstawiony raport na temat „potencjalnych zagrożeń płynących z promieniowania elektromagnetycznego”. Raport w szczególności kładzie nacisk na konieczność ochrony dzieci. Miałoby to zostać dokonane poprzez zakazanie korzystania z komórek i sieci bezprzewodowych w szkołach.

Raport ma na celu uświadomić społeczeństwo w kwestiach możliwej szkodliwości promieniowania pochodzącego z urządzeń elektronicznych. Twórcy martwią się nawet elektronicznymi nianiami! Raport ma w założeniach nawet umożliwić mieszkańcom ingerencję w budowę nowych nadajników sieci komórkowych.

Komisja, która przedstawiła raport wskazuje, że nie ma póki co wyraźnych podstaw do wprowadzenia zakazu korzystania z komórek w szkołach. Istnieje obawa, że promieniowanie może być powtórką z rozrywki: tak, jak miało to miejsce z azbestem czy benzyną ołowiową. Minęło sporo czasu, zanim ktokolwiek zorientował się, że coś jest nie tak. Komisja proponuje, żeby wprowadzić ten zakaz profilaktycznie.

Zgadzacie się, że warto walczyć z promieniowaniem w szkołach? [Electronista]

podobne treści

 • gwiezdny

  Proponuje obejrzeć film Thank You for Smoking.

  95% filmu co prawda skupia się na koncernach tytoniowych, jednak końcówka otworzy oczy na problem sieci komórkowych .. :)

 • xxrybaxx

  To nie jest dobra opcja. Non stop jesteśmy wystawiani na promieniowanie z urządzeń elektrycznych. W takim razie zakażmy sprzedaży komputerów, lodówek i telewizorów! No i przede wszystkim komórek…

 • sp6nik

  to już proponuję prace nad zakazem przekazu telepatycznego ..no bo jeśli istnieje to też niebezpieczny!!

 • coo-sie-gapisz

  Jezdem krutkofalofcem i cale rzycie chodze z antenko przy óchó i jakoś mi to nie rzkodzi.

  „Beton” co nie wpuszcza breka.

 • dasdas

  breko breko

 • sensacjeXXXwieku

  hop hop