news

Ultrabook Folio – nowa wyższa klasa średnia w rodzinie laptopów HP

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem poręcznego laptopa (lecz nie MacBooka Air), który będziecie świetnie wyglądać na stole obok zielonego kubka w Starbucksie lub po prostu szukacie solidnie pracującej i wyjściowej trzynastki, wtedy HP Folio Ultrabook będzie dla was.

Efektowny ultrabook Folio został wyposażony przez producenta w 13-calowy wyświetlacz, 128-gigabajtowy dysk typu SSD, do wyboru procesor Core i3 lub i5, 4GB pamięci RAM (nie wiemy jeszcze, czy rozszerzalnej do 8GB) oraz smukłą, ważącą półtora kilograma i mierzącą mniej niż dwa centymetry grubości obudowę. Czytelnicy oczekujący wodotrysków mogli się poczuć zawiedzeni.

Folio w przeciwieństwie do Zenbooka Asusa nie posiada oszałamiających bebechów, nadrabia za to bardzo schludnym wyglądem. Posiadający podświetlane klawisze laptop HP pojawi się na rynku w grudniu, zaś jego podstawową wersję wyceniono na 900 dolarów. Dalibyście tyle za niego?

[HP]

podobne treści

 • batnachama

  Z tego co widzę, to kolejny model z lusterkiem zamiast matrycy. Zaprzeczenie mobilności. Skreślony!

 • pio11

  Wolę dopłacić te 100$ i kupić Aira, który na pewno mi się nie rozleci, system nie zawiedzie i będę miał zapewnione 100% synchronizacji ze wszystkimi urządzeniami w domu

 • dawid.dubanosow

  @pio11: i mieć system który czego nie zrobi?! nie ośmieszaj się :> Osobiście widział bym na nim Ubuntu albo chromeOS …

 • Anonim

  @dawid.dubanosow chrome OS może bym nie widział ze względu na jego ograniczone możliwości,a ale Ubuntu jak najbardziej

  @pio11 i doświadczyć unikalnego efektu „zamrażania” w wysokich temperaturach bo spartolony system chłodzenia nie pozwala bebechom wejść na wysokie obroty

 • yackal

  hmmm… moj timeline x z przed roku byl tanszy a bebechy ma na bank o wiele lepsze.