news

Ubik i Człowiek z wysokiego zamku, czyli więcej Philipa K. Dicka na srebrnym ekranie

Wiele dzieł Philipa K. Dicka zostało już, z mniejszym lub większym powodzeniem, zaadaptowanych na scenariusze filmowe. Niektóre nawet dwa razy. Wygląda jednak na to, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych filmów na podstawie jego książek i opowiadań.

Anonymous Content LLC podpisało umowę z Electric Sheep Productions, firmą założoną przez dwie córki pisarza, na mocy której Anonymus Content otrzyma prawa do filmowych i telewizyjnych adaptacji ponad 120 opowiadań pisarza oraz do wszystkich jego powieści. Prace nad pierwszym filmem, który ma być ekranizacją powieści Ubik, rozpoczęły się już w zeszłym roku. Film reżyserować ma Michel Gondry.

Następne w kolejności mają być adaptacje Człowieka z wysokiego zamku, najsłynniejszej powieści Dicka, za którą otrzymał w 1963 roku nagrodę Hugo, Teraz zaczekaj na zeszły rok, Króla Elfów i Elektrycznej mrówki.

„Dzieła naszego ojca oraz jego spuścizna są dla nas bardzo ważne dlatego będziemy starali się by każdy projekt wyprodukowany wspólnie z Anonymus Content był na jak najwyższym poziomie,” powiedziała Isa Dick Hackett, jedna z córek pisarza.

Miejmy nadzieję, że faktycznie leży im to na sercu. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy można spodziewać się pierwszych premier.

[Variety via The Verge]

podobne treści