aplikacjenews

Uber przewiezie posażerów motorówką przez Bosfor

Pomimo protestów, takich jakie miały miejsce na przykład w ubiegłym tygodniu we Francji, Uber nie rezygnuje z ekspansji na nowe rynki. W ubiegłym tygodniu amerykańska firma uruchomiła nawet usługę, która w nietypowy sposób łączy dwa kontynenty.

Chodzi o usługę UberBoat, która wystartowała w Stambule, największej tureckiej metropolii rozciągającej się po obu stronach cieśniny Bosfor. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki UberBoat użytkownicy będą mieli możliwość zamówienia motorówki, która przewiezie ich na drugą stronę cieśniny oddzielającą europejską część miasta, od części azjatyckiej. W zależności od konkretnego celu podróży, jej koszt wahać będzie od równowartości 20 dolarów do równowartości 150 dolarów.

Motorówki, na których pokładach mieścić się będzie od sześciu do ośmiu pasażerów, należą do tureckiej firmy Navette, która będzie także odpowiedzialna za ich codzienne funkcjonowanie.

Oczywiście motorówki Uber już teraz mają sporą konkurencję jeśli chodzi o przeprawianie pasażerów przez Bosfor, a pomijając regularnie kursujący prom miejski, są to między innymi metro czy dwa mosty, ale Uber wierzy, że ich usługa znajdzie swoich amatorów i nie będzie tylko czasową ciekawostką, ale wpisze się na stałe w krajobraz transportowy Stambułu.

podobne treści