biznes

Uber planuje zainwestować 500 milionów dolarów w mapowanie dróg

Uber mierzy się z wieloma problemami na całym świecie, ale zwykle są to przeszkody biurokratyczne. Jest jednak jeden problem, który już od jakiegoś czasu zaprząta głowę kierownictwu firmy organizującej przewóz osób. Jest nią uzależnienie od Google.

A konkretnie od Google Maps, z którego korzysta obecnie Uber. Jak donosi Financial Times, firma planuje zainwestować 500 milionów dolarów we własny program mapowania dróg na całym świecie. Nie ma być on jednak tylko należącym do Uber odpowiednikiem istniejących już map Google – jak wyjaśnia Brian McClendon, który wcześniej pracował nad Google Maps oraz Google Earth, obecnie zatrudniony w Uber, nowe mapy mają być „uszyte na miarę” dla specyficznych potrzeb aplikacji jego nowego pracodawcy.

Przykładowo mogłyby one zawierać także szczegółowe informacje na temat lokalizacji poszczególnych klatek schodowych czy integrować dane dotyczące natężenia ruchu.

Ponadto nowe mapy mogłyby znaleźć zastosowanie w projekcie, który prowadzony jest już od jakiegoś czasu przez firmę. Chodzi oczywiście o autonomiczne samochody, nad którymi Uber pracuje już od dłuższego czasu.

Zdjęcie: Flickr/joakim

podobne treści