news

Ty i twoje wirtualne kochanki na wakacjach

Jest miejsce, gdzie możecie się wybrać na wypoczynek i nikt nie będzie was wyśmiewał. Oczywiście w Japonii.

Nadmorskie miasteczko Atami od dawna cieszy się sławą mekki zakochanych, lecz teraz postanowiło także zagospodarować bardziej niszowy rynek. Na plaży i nie tylko można znaleźć markery AR (rozszerzonej rzeczywistości), który kryją atrakcyjne dziewczęta z Love Plus. Grę na Nintendo DS, która pozwala na budowanie długoterminowego związku z wirtualną dziewczyną, sprzedano w 430 tysiącach egzemplarzy. Teraz wzbogaciła się o aplikację AR na iPhone’a.

Jak pisze AFP: „Z autobusów do Atami wylewają się tuziny mężczyzn, ściskających w dłoni iPhony.” Nie zwracają uwagi na skąpo ubrane dziewczęta na plaży, kobiety z krwi i kości, tylko pędzą do miejsc, gdzie mogą znaleźć markery AR. Fotografują się ze swoimi wirtualnymi dziewczynami w 13 miejscach w Atami, a potem zatrzymują się w hotelu Ohnoya. W hotelowych pokojach mężczyźni mogą znaleźć kolejne markery, tym razem przedstawiające ich „dziewczyny” w skąpym, letnim kimono.

„Związki” z wirtualnymi dziewczynami rozsławił 27-letni Japończyk o nicku Sal 9000, który zorganizował w ubiegłym roku swój „ślub” z ulubioną postacią, Nene Anegasaki. Mężczyzna ubrany był we frak, a uroczystość oglądały online tysiące ludzi.

Miejscowość Atami znajduje się 100 kilometrów od Tokio i słynie z gorących źródeł, ale liczba turystów spadła od lat siedemdziesiątych o 40 procent. Władze miasta postanowiły więc ożywić zainteresowanie wczasami w Atami za pomocą współpracy z wydawcą gry Love Plus, Konami Digital Entertainment. Trafiły w dziesiątkę. [Rosa Golijan/giz, AFP]

podobne treści

  • zvx

    Ludzkosc wlasnie osiaga dno…