film

[Aktualizacja] Twórcy LEGO Przygody reżyserami spin-offa o Hanie Solo

Niedługo po publikacji poniższego tekstu, oficjalna strona Gwiezdnych wojen potwierdziła doniesienia The Hollywood Reporter.

Treść oryginalnego wpisu

Zgodnie z domysłami, które snuto już od ponad roku, uwielbiana postać zostanie głównym bohaterem jednego z trzech zaplanowanych spin-offów sagi Gwiezdnych Wojen. Duet reżyserów, scenarzystów i producentów, Phil Lord Christopher Miller, zasiądą za kamerami opowieści mającej skupiać się przygodach młodego Hana Solo. Informacje te nie są jeszcze potwierdzone przez Disney, jednak jak historia pokazała już wielokrotnie, doniesienia THR można traktować dosyć wiarygodnie.

Duet pracował nad hitową animacją LEGO Przygoda, a wcześniej dwójka reżyserów stworzyła także Klopsiki i inne zjawiska pogodowe. Poza doświadczeniem przy tworzeniu bajek, panowie pracowali także z żywymi aktorami przy okazji 21 Jump Street i jej kontynuacji z ubiegłego roku.

Scenariusz produkcji, która ma zadebiutować 25 maja 2018 roku przygotuje Lawrence Kasdan, twórca skryptów do Imperium kontratakujePowrotu JediPoszukiwaczy zaginionej Arki. Kultowy scenarzysta do pomocy zaprosił swojego syna, Jona Kasdana, którego filmografia nie jest oczywiście tak okazała, jak ojca, jednak widzom może być znany z filmu Pierwszy raz. Nie wiadomo, jak ukształtuje się obsada, jednak ciężko przypuszczać, by w kultowej, głównej roli zagrał sam Harrison Ford.

Na przygody Hana Solo przyjdzie nam trochę poczekać, jednak dla fanów sagi nie powinno to być kłopotem: jeszcze w tym roku J.J. Abrams pokaże nam owoc swojej pracy w postaci Gwiezdnych wojen: Przebudzenie Mocy. Rok później w kinach pojawi się Rogue One, a 26 maja 2017 roku ujrzy światło dzienne Star Wars: Episode VIII autorstwa Riana Johnsona.

Pierwszy ze spin-offów sagi, Star Wars: Rogue One, opowiadający o członkach ruchu oporu, planujących ukraść plany Gwiazdy Śmierci, ma zadebiutować 16 grudnia 2016 roku. Reżyserowana przez Garetha Edwardsa produkcja opowiadała będzie o postaciach i wydarzeniach poszerzających oryginalną trylogię, a skrypt, na podstawie której reżyser Strefy X Godzilli będzie reżyserował stworzy Chris Weitz, scenarzysta nominowany do Oscara za scenariusz do Był sobie chłopiec. Najnowszym filmem, przy którym artysta pracował jest debiutująca właśnie w kinach baśń Kopciuszek. W Rogue One wystąpi Felicity Jones, nominowana do Oscara aktorka, która zaskarbiła sobie serca widzów tegorocznym występem w Teorii wszystkiego, gdzie pracowała u boku Eddiego Redmayne, zdobywcy statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową. Pomysł na fabułę nadchodzącego w przyszłym roku filmu to dziecko Johna Knolla, właściciela najważniejszej nagrody filmowej, którą otrzymał za efekty specjalne do Piratów z Karaibów: Na krańcu świata. Knoll jest także producentem Rogue One, a pozostałymi producentami wykonawczymi są Simon Emanuel (Mroczny rycerz powstajeSzybcy i wściekli 6) oraz Jason McGatlin (Przygody TintinaWojna światów). Producentami są także Kathleen Kennedy oraz Tony To (Kompania braciPacyfik). Współproducentem jest John Swartz (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy). Muzykę do Rogue One stworzy Alexandre Desplat, zdobywca tegorocznego Oscara za oryginalną ścieżkę dźwiękową do Grand Budapest Hotel. Pozostałe spin-offy na tą chwilę pozostają wciąż owiane tajemnicą.

podobne treści