gry

Twórca Flappy Bird: Usunąłem grę, ponieważ była zbyt uzależniająca

Choć wydawałoby się, że komercyjny sukces stanowi największe marzenie każdego twórcy gier komputerowych, rzeczywistość pokazuje, że jego skala może czasem okazać się nazbyt przytłaczająca. Wygląda na to, że taka sytuacja miała miejsce w wypadku autora gry Flappy Bird, Buta Dong Ngueyna, który opowiedział Forbesowi o przyczynach rezygnacji z dalszego rozwijania produkcji.

A jest to opowieść, trzeba przyznać, całkiem interesująca. Z wywiadu dość jasno wynika, iż głównym powodem takiej, a nie innej decyzji Ngueyna był fakt, iż nie był on w stanie samodzielnie udźwignąć presji związanej z niespodziewanym sukcesem gry oraz jej dalszym funkcjonowaniem na rynku:

Gra stała się uzależniającym produktem, a przez to także problemem. Najlepszym jego rozwiązaniem było trwałe usunięcie Flappy Bird z sieci.

Pomimo faktu, iż w szczytowym momencie swej popularności Flappy Bird przynosiło 50 tysięcy dolarów dochodu z reklam dziennie, Nguyen nie żałuje decyzji o usunięciu gry z sieci i już teraz zapowiada rozpoczęcie prac nad innymi produkcjami tego typu:

Moje życie stało się o wiele mniej wygodne niż wcześniej. Nie mogłem spać. (…) Sukces Flappy Bird sprawił, że czuję się bardziej pewny siebie i zapewnił mi pełną swobodę wyboru tego czym zajmę się w przyszłości.

Miejmy nadzieję, że zebrane doświadczenie okaże się pomocne i następnym razem Wietnamczyk o wiele lepiej zniesie presję związaną z sukcesem własnego dzieła. Trzymamy kciuki.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści