news

Tu testowano iPhone’a 4

Najnowszy model telefonu Apple powstawał na sprzęcie wartym 100 milionów
dolarów. Na wczorajszej konferencji Steve Jobs pozwolił gościom zerknąć do wnętrza futurystycznej komory.

Jobs powiedział, że komora testowa to największe pomieszczenie na kampusie Apple. Podkreślił, że „trzeba budować tego rodzaju pomieszczenia, inaczej pomiary będą niedokładne”. Komora na zdjęciu powyżej nazywana jest „Gwiezdne Wrota”. Oficjalnie, nie nieformalnie.

<img src="http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2010/07/500x_lab-tapered-chamber-20100715.jpg" class="left image500 image_1" alt="Apple's 0 Million iPhone Test
Chambers” width=”500″>

<img src="http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2010/07/500x_lab-facilities-20100715.jpg" class="left image500 image_2" alt="Apple's 0 Million iPhone Test
Chambers” width=”500″>

Apple wydał ponad 100 milionów dolarów na budowę 17 komór, w których funkcjonują symulatory nadajników sieci komórkowych, przekaźniki sieci Wi-Fi i łączy Bluotooth, a nawet GPS. Na nowej stronie laboratoriów testowych Apple można odbyć wirtualną przechadzkę po kompleksie. Na konferencji szef Apple poinformował, że w laboratorium pracuje 18 naukowców i inżynierów posiadających doktoraty.

„Avatar” to przy tym tylko kiepski film. [Kyle VanHemert/giz, Apple
Thanks Mario; Engadget]

podobne treści

 • Anonim

  mają takie super laboratoria a zaliczyli taką wpadkę z zasięgiem anteny coś mi tu śmierdzi

 • lestat230

  Może czas zmienić inżynierów;)

 • domino1985

  Na tej samej konferencji Steve informuje, że było wiadomo od samego początku że zasięg leci okrutnie w dół gdy zakryjemy (tą) część telefonu, i specjalnie z tego powodu dali tam widoczny pasek, aby użytkownicy ją omijali ;) Osobiście uważam że nie ma co się podniecać iPhonową „wadą” antenową, gdyż mało który „krzykacz” sprawi sobie ten telefon. Osobiście bardzo mi się ten produkt podoba, natomiast nie kupię go z powodu jego nieadekwatnej ceny i niepraktyczności w „normalnym” codziennym życiu. A poza tym jako inżynier wolę wciskać przyciski zamiast macać szybkę.

 • couch

  moja stara nieprodukowana juz nokia n82 lapie zasieg tam gdzie o zasiegu w innych markach nawet nie ma mowy

 • drmizantrop

  na mojej noki n70 jest cały czas zasięg nawet wtedy gdy swoja grubą dupą siedzę na telefonie – zawsze dzwoni co zmusza mnie do ruchu :)

 • dupa

  hehehe nic dziwnego że nawet komora za 100mln baksów nie wykryła problemów z anteną, skoro telefon trzyma ramię :) robota a nie ludzka ręka.

 • dali_dupy

  buahahah ja jako krzykacz nie kupie fona za 2 tys z wada i tyle buhahaah wiec panie inzynieze cos sie pan na ludziach nie znasz