newssmartfony

Tryb w telefonie, którym wyrażasz szacunek dla innych

Podczas spotkania w dobrym tonie jest wyłączyć dźwięk w telefonie. Tylko
co to znaczy? Niektórzy uważają nawet, że nie ma sprawy, jeśli nie
wyłączą wibracji.

Większość z nas wybiera tryb cichy, w którym telefon nadal odbiera połączenia i wiadomości, tylko nie informuje o tym dźwiękiem. W czasach smartfonów, które łączą się z pocztą elektroniczną, takie rozwiązanie oznacza, że na wyświetlaczu co chwilę będą się pojawiać powiadomienia: ktoś dzwonił, wysłał smsa, maila, itp. Wyobraźcie sobie, że wasz rozmówca, który położył pewnie telefon na stole, co raz na niego zerka. Wrażenie jest kiepskie – ktoś was olewa.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ustawienie trybu samolotowego. Odcina on wszelką łączność, więc nadal możemy korzystać np. z terminarza w telefonie lub galerii zdjęć. Jednak nie docierają do nas żadne przypominajki o tym, że istnieje świat poza tym, co jest tu i teraz. Możemy całkowicie skupić się na rozmowie i nieco… odpocząć.

A jeśli ktoś w tym momencie będzie potrzebował się z nami skontaktować? Jeśli nie jesteście głównodowodzącymi armii lub ordynatorami chirurgii, prawdopodobnie każda wiadomość może poczekać na odpowiedź przynajmniej godzinę.

A wy, jakiego trybu używacie podczas spotkań? [Minimal Mac, Hacker News]

podobne treści

  • maciekw94

    ja nawet nie wyjmuje telefonu z kieszeni. W iPhonie magiczny przelacznik na boku obudowy robi swoje ;p Siegam w ciemno i wyciszam go sobie

  • lukaszpracus

    dokladnie magia iphone jest piekna:P nie wyciagasz tel i juz masz bez dzwieku:P

  • kornel

    w blackberry przytrzymuje klawisz wyciszenia i przechodzi w tryb uspienia.. wyswietli wszystko po ponownym wcisnieciu.. w pracy ustawiam profil, ktory alarmuje o smsach dioda (na blekitno) jesli nie odbiore wiadomosci przez 3 min to raz, delikatnie zawibruje i bedzie to robil co 10 min.. o przychodzacych polaczeniach informuje mnie w kolejnosci: migajaca na rozne kolory dioda, po paru sekundach zaczyna migac ekran, a po nastepnych dopiero wibruje.. poza praca mam wibracje, i alarmy przeniesione glownie na diode, rozne kolory informuja mnie o roznych zdarzeniach np, smsy na blekitno,, maile na niebiesko, nieodebrane polaczenia na rozowo, wiadomosci z komunikatora (bbmessenger, gtalk, gg, skype, facebook) na zolto, nowe wiadomosci w rssach – jedno mignecie na bialo… moze komus wydawac sie to skomplikowane ale dla mnie to naprostrza rzecz i nie wyobrazam sobie bez tej kolorowej diody komorki.. konfigurowalnosc jest ogromna i polecam wszystkim, ktorym zalezy na adaptywnosci.. aparat to marne blackberry 8820 kupione 2 lata temu za 400zl na allegro;)