newstablety

Transformer Prime ogłoszony!

Parę minut temu tablet Asus Transformer Prime został ogłoszony! Jest niewielki, lekki, a potężny w środku i pomimo 4 rdzeni wytrzyma aż 18 godzin na baterii.

Transformer Prime to następca jednego z pierwszych tabletów z Androidem, Transformera. Transformer Prime jest wyposażony w 10,1-calowy ekran SuperIPS + z Gorilla Glass (1280×800 pikseli), czterordzeniowy układ Tegra 3, 1 GB RAM-u, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, port microHDMI i slot microSD, 8 MP aparat z lampą błyskową i 1,2 MP kamerę. Domyślnym systemem będzie Android 3.2, ale Asus zapewnia, iż aktualizacja do Ice Cream Sandwich pojawi się jeszcze w grudniu. Tablet waży 586 g i mierzy 8,33 mm w najcieńszym miejscu. Sam tablet powinien wytrzymać 12 godzin pracy na baterii.

Dok rozszerzy możliwości tablety o dodatkowy port USB, touchpad i slot kart SD. Czas pracy na baterii wzrośnie o 6 godzin w połączeniu z klawiaturą.

Transformer Prime będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w grudniu. Dostępne będą 4 wersje: w dwóch kolorach („ametystowy szary” i „szampańsko złoty”) i dwóch pojemnościach pamięci (32 lub 64 GB). Za mniejszą wersję przyjdzie nam zapłacić 499 dolarów (ok. 1600 złotych), za większą 599 dolarów (ok. 1900 złotych). Dok to dodatkowy wydatek rzędu 149 dolarów (ok. 500 złotych)[Engadget]

podobne treści

 • Anonim

  To super :)
  Tylko szkoda ze taki mały dysk :( , ale i tak jego specyfikacja przewyższa laptopa :D

 • Grzegorz Wujciów

  No Ciekawe, Ciekawe!

 • jg

  It’s gonna be legen… wait for it -dary!
  Cudo po prostu! Tutaj link do artykułu o Tegrze 3:
  http://android.com.pl/artykuly/artykuy/3365-nvidia-tegra-3-wiemy-ju-wszystko.html

 • Tomasz Wiśniewski

  Będzie 3G?

 • pio11

  Gdyby na tym nie było Androida…
  Tak to mimo wszystko nie ma szans z iPadem :)

 • etyy

  pewnie bedzie mulic i przycinac jak to android….

 • merida03

  Sadze, ze będzie wart uwagi dopiero z ICS.