gryWiadomość główna

Trailer „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” najlepszym trailerem roku

Platige Image po raz kolejny pokazało klasę. Podczas uroczystej gali trzynastego konkursu Golden Trailer Awards, jury przyznało polskiemu studiu pierwszą nagrodę w kategorii „gry wideo”.

Konkurs Golden Trailer Awards ma nagradzać wybitne osiągnięcia na polu marketingu filmowego, w tym reklamy filmów animowanych i produkcji kinowych z ostatniego roku. Gala Golden Trailer Awards organizowana jest od 1999 roku. Początkowo w Nowym Jorku, teraz odbywa się w ona Los Angeles. Jury złożone z reżyserów, producentów, aktorów, dyrektorów kreatywnych agencji reklamowych i scenarzystów przyznaje nagrody, uznawane za „Oscara wśród trailerów”, w 17 kategoriach.

W tym roku w kategorii „gry wideo” zwyciężyli Polacy, którzy, pod wodzą Tomasza Bagińskiego, stworzyli trailer do gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów“ w wersji na Xboxa 360. Jury doceniło przede wszystkim niezwykle realistyczne twarze bohaterów i świetnie dopracowane detale ubrań i elementów tła. Duże wrażenie zrobiła na nich także sekwencja rozpadającego się statku, którą chyba wszyscy znamy (ale i tak warto ją sobie przypomnieć).

Pozostaje pogratulować zwycięzcom i życzyć im dalszych sukcesów. Wszystkie nagrodzone trailery zobaczyć można na oficjalnym kanale konkursu na YouTube.

[TVN24]

podobne treści