gadżety

Tradycja i nowoczesność czyli Tag Heuer Connected

Smart zegarkami zwykle interesują się producenci elektroniki, podczas gdy propozycje renomowanych producentów zegarków są raczej bardziej konserwatywne. Nie znaczy to jednak, że ci ostatni nie pracują nad urządzeniami, które w przyszłości mogą stać się bardzo ważnym segmentem rynku. Na przykład TAG Heuer zaprezentował właśnie zegarek o nazwie Connected.

Najnowsza propozycja szwajcarskiej firmy ma być połączeniem tradycji z możliwościami, jakie daje najnowsza technologia. Tyle jeśli chodzi o slogany reklamowe, od bardziej przyziemnej strony jest to bowiem rezultat współpracy TAG Heuer z Google, które dostarczyło system operacyjny, i Intela, który dostarczył elektroniczne podzespoły.

Zegarek, jaki powstał z tego mariażu, bardziej przypomina wyglądem klasyczne propozycje szwajcarskich zegarmistrzów. Jego koperta o średnicy 46 milimetrów została wykonana z całości z tytanu typu, ekran przykryto szafirowym szkłem, a klient może wybrać jeden z sportowych pasków. Wygląd to jednak nie wszystko, dlatego użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich aplikacji Android Wear, wzbogaconych o zestaw aplikacji i tarcz przygotowanych przez TAG Heuer.

Wewnątrz koperty znajdziemy procesor Intel Atom Z34xx oraz moduły Bluetooth i WiFi, a na dane przeznaczono 4 GB pamięci wewnętrznej. Zegarek może współpracować ze smartphonem, ale też samodzielnie kiedy znajduje się w zasięgu WiFi. Z boku znajdziemy mikrofon, a w koronce ukryte zostały przyciski uzupełniające możliwości ekranu dotykowego. W kwestii akumulatora TAG Heuer Connected niestety nie odbiega od innych smart zegarków, więc będzie trzeba go ładować każdego dnia.

Interesująco wygląda za to gwarancja, która ma zapewnić, że właściciel będzie szedł z duchem czasu niezależnie od tego czy elektronika w jego wnętrzu się zestarzeje czy nie. Po zakończeniu dwuletniego okresu gwarancji, właściciel TAG Heuer Connected będzie mógł wymienić go na dowolny zegarek mechaniczny z serii Carrera za dopłatą wynoszącą jedynie 150 dolarów.

TAG Heuer Connected zadebiutował w USA, jego cena to 1500 dolarów lub 1350 euro.

Zdjęcie: TAG Heuer via Droid-life

podobne treści